Biomes O´ Plenty

Tento mód přidává nové biomy (bambusový les, močál, kaňon, pustina, prastarý les, podzimní les, korálové útesy a tropy) a nové drahokamy (Rubín, Periot, Topas, Tanzanit, Malachit, Safír a Jantar). Přidány jsou i nové druhy stromů a květin. Je potřeba tento mód nastavit jako World Type při zakládání nového světa!

WIKI

Animals+

Přidává do hry navíc zvířata: hmyz (cvrčci, motýli, stonožky), ryby (mořské ryby, žraloci, rejnoci, velryby), ptactvo (kachny, sýkory, tučňáci) a plaz (ještěrky, hadi). Tyto mobové jsou "pasivní", což znamená, že neútočí a nedají se ochočit. Cvrčkové a rejnoci v noci svítějí.

WIKI

Jurrasic Craft

V podzemí můžete vykopat fosílie pradávných dinosaurů, které pomocí moderní technologie lze oživit. Vyrobte analyzér kterým ze vzorků odeberete DNA. V kultivátoru pak můžete vysadit dinosauří vejce. K dizpozici jsou například (Velociraptor, Tyrranosaurus Rex, Triceratops, Stegosaurus, Brachiosaurus, Ankylosaurus, Gallimimus.. )

FORUM

Natura

Pomocí Natury se ve hře generují nové druhy stromů ,od malých přes obrovské stoleté stromy. Mód tedy nabízí mnoho různých barev dřeva, a také nové typy dřevěných dveří. Lze sestavit i různobarevné ploty, kraftící stoly a knihovny.

FORUM

Quartz+

Přidává nové druhy Křemene (Quartz), které se dají těžit také v normálním světě (Overworld). Přibyly dva nové druhy křemene (Černý a růžový). Podzemí je též prorostlé krápníky a podzemními houbami. V zimních biomech jsou jeskyně zamrzlé, v tropických naopak prorostlé pískovcem . Z pískovce se dají vyrábět nástroje jako z kamene (Stone), ale vydržejí méně.

FORUM

Mekanism

Toto je jeden z velice oblíbených technických módů. Dobře se doplňuje s Galacticraft módem, protože potřebujete energii, která se dá pomocí Mekanism přístrojů vyrobit a skladovat. Do hry přidává i nové kovy. Je to měď cín a osmium. Ze železa se dá vypalovat kvalitnější ocel, ze které se stavějí složitější mechanismy a kosmická raketa. Pomocí Mekanism lze take vyrobit Robita, což je robot, který vás následuje na cestách a umí nejen sestavovat kostky ,ale funguje i jako truhla na odkládání předmětů. Pro neznalé technických módů doporučuju nahlédnout na oficiální Wikiapedii.

WIKI

Galacticraft

Galacticraft je velice zajímavý mód. Pokud sestavíte NASA pracovní stůl, můžete vyrobit (za pomocí speciálních a technologicky složitých součástek) kosmickou raketu, se kterou se lze dostat jak na měsíc, tak na vzdálenější planety). Nezapomeňte však, že na cestu potřebujete dostatek paliva a také zásoby kyslíku, takže než se vydáte dobývat vesmír, vše si důkladně promyslete. Na jiných planetách se samozřejmě nacházejí nové bloky a suroviny. Na začátku hry si můžete vytvořit vlastní vlajku,kterou poté můžete zanechat na místě vašeho přistání.

WIKI

Redstone paste

Tento mód vám umožňuje míchat redstone a slimeball dohromady. Následující směs se dá pokládat na stěny i na stropy a chová se stejně jako redstone. Dá se bez problémů zapojit do vašeho redstone obvodu.

FORUM

MrCrayfish's Furniture

Co by to bylo za dům bez nábytku a vybavení. Díky tomuto módu můžete sestavovat různé druhy nábytku a spotřebičů, aby vaše obydlí bylo modernější a veselejší. Také lze sestavovat svítící a různobarevná tlačítka a cedule z většiny dostupných materiálů.

FORUM

Billund

Je dánský mód, který do hry přidává klasické LEGO kostky. Jako vzácný loot můžete získat plánek, díky němuž si objednáte dárek v podobě truhly s kostičkami. Ty se dají též vyrobit pomocí barviva. S LEGO kostkami je spoustu zábavy a dají se i využít jako dekorace.

FORUM

Witchery

Tento mód obohacuje hru o spoustu byliny a také nové stromy. Se znalostí bylin přichází veliká možnost čarování kouzel a lektvarů. Ve hře se i generují chatrče a ve vesnicích lékárny, kde se dají byliny koupit od lékárníka. Vyčarovat lze všemožné množství lektvarů a také ochraný kouzelný kruh do kterého nemůžou vstoupit žádní zlí mobové. Do světa přibyl nový mob goblin, je také více druhů čarodějnic (Witch). Předtím, než začnete cokoliv čarovat doporučuju nastudovat Wikiapedii.

WIKI

New Dungeons

Do hry přidává náhodně generované podzemní kobky plné pokladů a zákeřných mobů. Navštěvovat je může být velice nebezpečné, protože jsou plné pastí, ale kořist může být velmi užitečná. Také můžete narazit na podzemní místnosti bohaté na slime bally, které se hodí na výrobu lepivého redstone obvodu. Při prozkoumání podzemí můžete držet louč (torch) v ruce a budete si tak svítit na cestu.

FORUM

Ruins

Generuje v různých biomech tématicky různé opuštěné budovy a ruiny. Tam můžete vzácně nalézt i poklady. Také můžete vyrobit sochařské kladívko a stavět sochy tak, že sochařským kladívkem kliknete na dva bloky postavené na sebe (libovolného materiálu).

FORUM

Ender Utilities

Pomocí tohoto módu můžete sestavovat nové speciélní předměty. Výhodné, pokud máte dostatek Ender perel. Ze čtyř takových perel lze také vyrobil speciélní kompas, pomocí kterého můžete najít Pevnost (Stronghold).

FORUM

Craft Guide

Velice důležitý mód. Stisknutím klávesy "G" se dostanete do příručky receptů, které jdou ve hře sestavit (Vycraftit). Hledat se dá jak v panelu, tak pomocí slov. Hotkey pro Craft Guide se dá v nastavení zaměnit za jinou klávesu.

FORUM

Dynamic Lights

Mód Dynamic Lights vytváří hezčí osvětlení. Pokud budete držet v ruce nějaký svítící předmět jako je louč nebo světlit (Glowstone) tak si budete svítit na cestu. To je velice dobré pro prozkoumávání nebezpečného podzemí.

FORUM

Shaders Mod

Tento mód je v základu vypnutý, ale pokud otevřete hlavní menu (Options), objevíte nabídku Shaders. Zde si můžete zapnout libovolný filtr, který zlepšuje grafický dojem (stínování, osvětlení, vodní odlesky, hlazení hran) V základu jsou přiloženy dva filtry "Summer Sunset" a "Paolos". První filtr spustíte pouze na opravdu výkonném počítači. Ten druhý funguje i na pomalejších počítačích ,ale i tak je náročný. Pokud nemáte opravdu výkoný počítač, filtry raději nespouštějte!

FORUM

Voxelmap

Je malá mapa ukazující se v rohu obrazovky. Stisknutím tlačítka "M" se dostanete do vlastního nastavení. Můžete si také zadávat kóty (Waypoints), podle kterých se po světě lépe orientuje. Pokud vaše postava zemře, poslední místo smrti se na mapě zobrazuje.

FORUM